Dallas Mavericksi izgubili su u prvoj utakmici finala

NBA finale je počelo, a dvije momčadi koje su ušle u finale, Dallas Mavericks i Celtics, odmjerit će snage u igri od 7 utakmica na 4 pobjede. Momčadi koje mogu ući u NBA finale nisu slabe, a igrači koji nose nba dresovi moraju platiti apsolutnu snagu za borbu u svakoj utakmici.

Boston Celticsi su sada najjači u ligi. U prvoj četvrtini Dallas Mavericksi su poraženi ofanzivom Boston Celticsa i zaostaju za protivnicima čak 17 poena. U drugoj četvrtini, iako su se Dallas Mavericksi trudili blokirati protivničku ofenzivu, protivnik je ipak povukao rezultat dalje. Dončić i Irving u Dallas Mavericks dresovi nastavili su voditi momčad u pružanju otpora, ali je rezultatska razlika do kraja utakmice postajala sve veća i rezultat je bio 89-107.

Na kraju su Dallas Mavericksi nesretno izgubili 89-107. Dallas Mavericksi doživjeli su porazan poraz u prvoj utakmici finala. I Dončić i Irving izgledali su bijesno. Dončić se nakon utakmice okrenuo i napustio teren s izrazom frustracije na licu.