Dallas Mavericksi osvojili su prvenstvo Zapadne konferencije s ukupnim rezultatom 4-1

Finale Zapadne konferencije stiglo je do 5. utakmice. Osim za Dallas Maverickse koji su bili izjednačeni u 4. utakmici, sve ostale tri utakmice bile su uzastopne pobjede. Ova utakmica je još uvijek meč lopta za Dallas Maverickse. Hoće li igrači koji nose nba dresovi unaprijed zaključati svoja mjesta u NBA finalu?

Predvođeni zvijezdom Dončićem, Dallas Mavericksi su vrlo dobro krenuli u prvu četvrtinu, vodili su Minnesota Timberwolvese sa 16 poena razlike na kraju prve četvrtine. U drugoj četvrtini Dallas Mavericksi nastavili su žestoko napadati, a nakon poluvremena zaostatak za suparnikom bio je 29 poena. Navijači u Dallas Mavericks dresovi na mjestu događaja bili su ponosni na njih. Uz tako veliko vodstvo u prvom poluvremenu, Dallas Mavericksima je bilo lako pobijediti Minnesota Timberwolvese sve dok su održavali stabilan učinak. Na kraju, Dallas Mavericksi nisu zakazali u svojoj misiji i svladali su Minnesota Timberwolvese rezultatom 124-103.

U petoj utakmici finala Zapadne konferencije, Dallas Mavericksi su pobijedili Minnesota Timberwolvese, osvojivši naslov prvaka Zapadne konferencije s ukupnim rezultatom 4-1 i ciljajući na drugo prvenstvo u momčadskoj povijesti.